Pozor, pozor!
Z červené laboratoře utekla fialová, pruhovaná améba, neboli měňavka, tvarem připomínající slimáka. Poslední záznam pohybu byl ventilací směrem ke žluté laboratoři, kde je velká pravděpodobnost změny barvy dané améby....
Při hře Panic Lab se hraje se čtvercovými kartičkami rozmístěnými do kruhu. Na kartičkách jsou laboratorní obludky různých tvarů, barev a vzorů. Dále na nich lze nalézt vyobrazené laboratoře a ventilace. Cíl hry je jasný - nalézt na základě čtyř vržených kostek tu správnou obludku.
Důležitou roli zde hraje kostka laboratoře. Ta určuje, ze které laboratoře obludka utekla a jakým směrem se vydala.
Hráč, který jako první najde v daném kole tu správnou obludu, získává žeton jako bod. Pokud se hráč při hledání splete, musí žeton naopak odevzdávat. Vítězí samozřejmě hráč s nejvyšším počtem žetonů na konci hry.
Panic Lab je poťouchlá postřehovka, která vás rozhodně nenechá v klidu. Sympatické na ní je, že není - jako většina postřehových her - založena na vykládání karet. Stejně jako ony je ale v podstatě univerzální - mohou ji hrát jak dospělí, tak děti či třeba hráči odlišných věků a zkušeností.
Karetní hra Panic Lab je uložena v luxusní plechové krabičce, která je uvnitř sametově polstrovaná. Jde tak nejen o praktické balení, ale i balení, které opravdu úžasně vypadá.